Bajm 40 lat na scenie – koncert

Zespół z historią

Bajm nie wierze, że jest ktoś kto nie kojarzy zespołu. Kto chociaż raz nie słyszał ich największych hitów takich jak „Biała armia” „Szklanka wody” „Myśli i słowa” „Dwa serca dwa smutki” i wiele innych?

napis na zamku robi wrażenie
Lublin dla zespołu Bajm.

Bajm skąd pomysł takiej nazwy

 Bajm prawie w komplecie. Niestety bez Jarka brata Beaty, który nie doczekał jubileuszu
Bajm prawie w komplecie. Niestety bez Jarka brata Beaty, który nie doczekał jubileuszu

Nazwa zespołu to akronim  od pierwszych liter imion jego założycieli: Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego.

Ostateczny skład od 1993 roku tworzą: Beata Kozidrak, Adam Drath, Piotr Bielecki, Artur Daniewski, Krzysztof Nieścior, a od 2000 roku także Maria Dobrzańska.

Bajm koncert w Lublinie

 Podczas występu.
Podczas występu.

W piątek 31.08.2018 z okazji 40 lat na scenie odbył się koncert zespołu. Na Placu Zamkowym zebrało się około 40 tysięcy osób. W jednym czasie i miejscu zebrały się cztery pokolenia. Atmosfera była niesamowita. Móc zobaczyć na żywo Beatę i resztę zespołu niezapomniane przeżycie 🙂 .

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Podczas koncertu po obu stronach placu zorganizowane zostaną specjalnie wydzielone strefy dla osób niepełnosprawnych.  Osoby na wózkach były wpuszczane za barierki, które standardowo oddzielają widownie od sceny oraz występujących na niej artystów. Szczerze mówiąc to był jeden z nielicznych momentów w którym wózek nie był ograniczeniem, ale możliwością. O co chodzi?  Tak, możliwością. Dzięki temu że mogłam być za barierkami. Miałam lepszą widoczność. Nawet nieskromnie mówiąc wymarzoną. Druga kwestia to zdjęcia. Może nie wyszły idealne natomiast lepsze niż z drugiego końca 🙂 Podejrzewam, że gdybym próbowała robić z drugiego końca to nawet maksymalne powiększenie nie spełniłoby swojej funkcji 🙂 . Wszystko przez ogromną ilość osób, która również świętowała jubileusz zespołu. Dlatego też podziękowania dla organizatorów, że pomyśleli o takim rozwiązaniu. Okazało się być dużym ułatwieniem na, które pewnie większość osób chodzących nie zwraca uwagi. W sumie to nic dziwnego. Skoro to nie dotyczy mnie jako człowieka lub kogoś z rodziny to w jakim celu mam się nad tym zastanawiać? 🙂 .  To nie zarzut tylko moje własne spostrzeżenia  🙂 .
Przy okazji wrzucam Wam TU moją ulubioną piosenkę. Dlaczego akurat ta?  Ze względu na dwie linijki tekstu 🙂 .
Musisz wiedzieć, że nic
Nie powtórzy się już
Dlatego naprawdę warto cieszyć się każdą chwilą.
Lubicie ten zespół, macie swoje ulubione piosenki Bajmu? Może ktoś z Was był na koncercie?  Wiecie z jakiej piosenki ten cytat? Co myślicie o wpuszczaniu osób na wózkach za barierki na takich wydarzeniach? Dajcie znać w komentarzu 🙂 .

30 Replies to “Bajm 40 lat na scenie – koncert”

  1. Uwielbiam Bajm i przepiekny glos pani Beaty, sama mialam przyjemnosc spotkac Ja pod zamkiem w Lublinie. Tak jak i miasto tak zespol zawsze kojarzy mi sie z moimi szalonymi latami studenckimi. Zycze im wszystkiego co najlepsze <3

  2. Pomysł ze strefą dla osób niepełnosprawnych jest niesamowity! Niby banalny ale to cudowne, bo każdy może się czuć dobrze na koncercie. Powinno być tak na większości koncertów. Bajm to zespół, którego słuchałam ze względu na Tatę(jest fanem) i jakoś tak zostało, ale mimo wszystko mam do nich szacunek, że tak długo utrzymali się na scenie

  3. Fajnie że w dzisiejszej dobie udział w koncercie mogą wszyscy brać, że nie ma tych niedogodności, szczególnie dla osób niepełnosprawnych i każdy bez względu na to w jakim wieku czy na wózku czy bez może może się świetnie bawić i integrować z resztą ludzi 😀😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *